Skip to content

MECHANIK ZIELONA GÓRA

KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIA DLA TWOJEGO POJAZDU

Czym charakteryzuje się nasz warsztat samochodowy? 

Doświadczenie diagnostyczne mechanika jest wartością, której nie da się przecenić. Nasze usługi świadczone są w oparciu o wieloletnie doświadczenie, zdobyte podczas prowadzenia firmy LCL CAR SERVICE.
 
Świadczymy profesjonalne usługi z zakresu mechaniki samochodowej. Serwis LCL CAR SERVICE stawia jakość świadczonych usług na pierwszym miejscu. Nasza oferta jest bardzo szeroka, dostosowana do potrzeb naszych klientów świadczymy usługi w zakresie kompleksowej mechaniki pojazdowej. Sprawdźcie także naszą myjnię samochodową
mechanik zielona góra

SERWIS
HAMULCÓW

STRATEGICZNA
LOKALIZACJA

MECHANIKA
POJAZDOWA

ROZLICZENIA 
BEZGOTÓWKOWE

PROFESJONALNA 
OBSŁUGA

Polecany mechanik samochodowy – Zielona Góra

Nasz personel składa się z wykwalifikowanych pracowników, którzy do wykonania napraw samochodów używają nowoczesnego sprzętu, którym dysponuje nasz serwis samochodowy.

Mechanika pojazdowa w naszym warsztacie oferowana jest w jasnych i klarownych cenach. Po diagnostyce i określeniu problemu cena, którą podamy, nie wzrasta po wykonaniu usługi. U nas klient jest pewny, że odbierając auto nie zostanie niemile zaskoczony. Każdy nasz mechanik to polecany specjalista z miasta Zielona Góra. Ciągle podnoszą swoje kwalifikacje, dzięki czemu szybko wprowadzamy innowacje. Dokładamy także wszelkich starań, żeby problemy związane z pojazdami naszych klientów rozwiązywane były przy pomocy najnowocześniejszych i sprawdzonych rozwiązań. Takie podejście pozwala na dokonywanie kompleksowych remontów w relatywnie krótkim czasie, zachowując przy tym najwyższą jakość świadczonych usług.

mechanik samochodowy zielona góra

Warsztat dla wszystkich marek aut – LCL CAR SERVICE

 

LCL CAR SERVICE świadczy usługi serwisowe dla wszystkich marek samochodów. Posiadamy doświadczenie fachowców, którzy bez większych problemów poradzą sobie przy naprawie aut produkcji włoskiej, francuskiej, niemieckiej, japońskiej i innych. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, nasze usługi świadczone są profesjonalnie i fachowo. Tylko sprawne auto zapewni Państwu bezpieczeństwo podczas podróży. Kiedy coś w aucie Państwa niepokoi nie warto odkładać tego na później. W LCL CAR SERVICE czekamy na Państwa, pracujemy po to, żeby zapewnić naszym klientom bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

WARSZTAT SAMOCHODOWY

KONKRETNE PRZYKŁADOWE USŁUGI

WYMIANA OLEJU

Olej powoduje, że komponenty silnika nie pracują na sucho, a z poślizgiem. Wszystko dzięki smarowaniu współpracujących części. Brak systematycznej wymiany oleju może spowodować podniesienie tarcia i oporów wewnętrznych silnika. 

WYWAŻANIE KÓŁ

Dobrze wyważone koła w samochodzie znacznie poprawiają komfort jazdy. Natomiast źle skalibrowane mogą okazać się niebezpieczne na drodze. Dlatego tak ważne jest aby co jakiś czas poddać swój pojazd komputerowemu wyważeniu kół.

SERWIS KLIMATYZACJI

Główną rolą klimatyzacji jest utrzymywanie odpowiedniego poziomu wilgotności i temperatury w samochodzie. Systematyczny serwis klimatyzacji pozwoli na odpowiednią wymianę powietrza, za którą ona odpowiada.

ODGRZYBIANIE KLIMATYZACJI

Zapobiegnij nieprzyjemnym zapachom w samochodzie, które powodowane są przez pleśń i grzyby. Sprawdź najlepsze metody odgrzybiania klimatyzacji i zadbaj o swoje bezpieczeństwo.

NABIJANIE KLIMATYZACJI

Z reguły klimatyzację powinno nabijać się raz na dwa lata. Średnio w przeciągu roku ubywa 10-15% objętości czynnika chłodniczego. Uzupełnienie tej substancji zawsze poprzedzane jest badaniem jej poziomu.  

WYMIANA AKUMULATORA

Akumulator ulega zużyciu w wyniku eksploatacji, przez co regularnie trzeba kontrolować jego stan i co kilka lat wymieniać – standardowo 4-6 lat. Wymiana akumulatora wykonana przez specjalistę uchroni nas przed wieloma błędami.

SERWIS I WYMIANA HAMULCÓW

Dobre i sprawne hamulce to podstawa bezpieczeństwa każdego z nas. Dlatego też nie można zlekceważyć tego komponentu. Oferujemy serwis hamulców poprzedzony dokładną analizą nie tylko na podstawie spostrzeżeń zgłaszanych przez klienta.

WYMIANA ROZRZĄDU

Zerwanie napędu rozrządu jest śmiertelnie groźnie. To on napędza cały silnik, a jego uszkodzenie może narazić zarówno Państwa jak i silnik auta, dlatego bardzo ważna jest systematyczna wymiana tego komponentu samochodu.

WYMIANA FILTRA PALIWA

Filtr paliwa zapewnia odpowiednią funkcjonalność i przedłużenie żywotności silnika. Uniknij awarii i dużych kosztów napraw, stawiając na wymianę filtra paliwa.

USTAWIANIE ZBIEŻNOŚCI KÓŁ I GEOMETRII ZAWIESZENIA 3D

Prawidłowa zbieżność kół oraz geometria zawieszenia ma olbrzymie znaczenia dla Państwa bezpieczeństwa, ale również dla kosztów eksploatacji pojazdu. W naszym artykule dostępnym po kliknięciu poniższego linka wyjaśniamy dokładnie to zagadnienie.

Czym wyróżnia się dobry mechanik samochodowy?

W naszej opinii profesjonalny mechanik samochodowy to człowiek, który potrafi szybko i co najważniejsze, trafnie zdiagnozować usterkę w Państwa pojeździe. Wielu z Państwa słyszała historie o serwisie samochodowym, który wymienił „pół samochodu”, a usterka nie została naprawiona? Jak wielu z Państwa słyszała opowieści o wymianie dobrych części na nowe? Niby fajnie, bo nowe, ale przecież stare były ciągle sprawne, a wymiana z pewnością kosztowała, bardzo często dużo pieniędzy.

Dlatego właśnie trafna diagnoza to najważniejsza cecha mechanika samochodowego!

Co umożliwia trafną diagnozę usterki w państwa pojeździe? Przede wszystkim doświadczenie! Nasi ludzie pracują w tym zawodzie bardzo wiele lat i ciągle jest on dla nich pasją… Również pasją do nauki nowych rzeczy, bo motoryzacja ciągle się rozwija.

Różnorodność rozwiązań technicznych, możliwych przyczyn usterek, wpływu różnych układów samochodu na jego stan mechaniczny oraz wzajemny wpływ poszczególnych układów samochodu na inne układy w pojeździe… To wszystko to wiedza, która wynika z doświadczenia, ale również z pasji…

Co jeszcze wyróżnia skutecznego mechanika? Jego serwis samochodowy, bo odpowiednie i nowoczesne narzędzia umożliwiają maksymalny profesjonalizm usług wykonywanych w warsztacie.

Dla przykładu podnośnik samochodowy… Niby to proste urządzenie, ale… jego typ jest bardzo ważny. Do dobrej diagnozy usterek układu zawieszenia zwykły podnośnik jest mało przydatny. Dlaczego? Ponieważ koła pojazdu wiszą w powietrzu, więc nie są w swoim naturalnym, roboczym położeniu obciążone masą auta. Innymi słowy, nie sposób dobrze zdiagnozować potencjalnych luzów w zawieszeniu, który z elementów zawieszenia wymaga wymiany, a który nie.

Prawidłowa i precyzyjna diagnoza zawieszenia w takim warsztacie samochodowym jest bardzo trudna bądź wręcz niemożliwa. Efekt? Wymieniamy „jak leci”, po kolei… aż przestanie stukać… Hmmm, czy jest to profesjonalne? Raczej nie… Czy jest to tanie? Na pewno nie…

W naszym serwisie nasi specjaliści używają przy takiej usłudze tak zwanego podnośnika najazdowego. Czyli takiego, gdzie koła są naturalnie obciążone wagą samochodu. Na podnośniku tego typu zawieszenie jest ustawione w swoim naturalnym położeniu roboczym. Taka diagnoza z pewnością jest dużo bardziej precyzyjna, profesjonalna a naprawa dużo tańsza i skuteczna czego często nie można powiedzieć o naprawie zawieszenia na najbardziej popularnym podnośniku dwukolumnowym.

Dobry mechanik korzysta również z nowoczesnego komputera diagnostycznego. Wiele warsztatów samochodowych wykorzystuje sprzęt wątpliwego pochodzenia, bo profesjonalne narzędzia są bardzo drogie.

W naszym warsztacie naprawiamy również flotę pojazdów LCL SPEDITION Sp. z o.o., w tym celu został on wybudowany. Dlatego korzystamy z najnowocześniejszych, profesjonalnych narzędzi a nasi ludzie to mechanicy z ogromnym, wieloletnim doświadczeniem oraz pasją!

GDZIE JESTEŚMY

LCL CAR SERVICE Sp. z o.o.

Adres: ul. Nowy Kisielin – Innowacyjna 2 (strefa ekonomiczna)
66-002 Zielona Góra
Tel. kom. :+48 604 463 616

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek: 9.00-17.00
Sobota: 9.00-14.00 – po wcześniejszym uzgodnieniu