Skip to content

SERWIS KLIMATYZACJI SAMOCHODOWEJ

Co daje serwis klimatyzacji Zielona Góra?

Większość aut poruszających się w dzisiejszych czasach po drogach posiada klimatyzację. Niestety, bardzo duża część kierowców nie zdaje sobie sprawy, jak ważny jest jej regularny serwis. Funkcjonując jako stała część naszego pojazdu jest narażona na stałe wstrząsy i drgania. Dlatego właśnie trzeba monitorować jej stan równie często, jak każdej innej części auta. Wbrew powszechnej opinii klimatyzacja powinna być serwisowana nawet zimą, ponieważ nieużywana regularnie jest bardziej narażona na uszkodzenia. Co daje nam systematyczny serwis klimatyzacji Zielona Góra?

  • mamy pewność, że nie dochodzi do żadnego wycieku gazu;

  • utrzymujemy działanie klimatyzacji i poziom chłodzenia pojazdu na najwyższym poziomie;

  • nie musimy martwić się o problem z odparowywaniem szyb;

  • upewniamy się, że w kanałach nawiewu nie mnożą się bakterie, których wdychanie mogłoby okazać się groźne dla naszego zdrowia;

  • unikamy powstawania nieprzyjemnego zapachu, który w momencie włączenia klimatyzacji wypełnia całą objętość pojazdu.

serwis klimatyzacji zielona góra

Co obejmuje serwis klimatyzacji i jak powinien wyglądać?

Serwis klimatyzacji jest dosyć szybką i rutynową usługą dla mechanika samochodowego. Obejmuje ona kontrolę funkcjonowania całego systemu klimatyzacyjnego. Sprawdzana jest między innymi działalność kompresora i sprężarki. Mechanik dokonuje kontroli skuteczności chłodzenia i szczelności całego układu. Pod koniec sprawdzany jest poziom czynnika chłodzącego oraz jego rutynowe uzupełnienie.

Odgrzybianie klimatyzacji

Po uruchomieniu układu chłodzącego poczułeś niezbyt przyjemny zapach? Może to wskazywać na rozwój niebezpiecznych bakterii w klimatyzacji. Zaniedbanie takiej sytuacji może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia Twojego i Twoich pasażerów. Jedną z bardziej popularnych chorób, które mogą wynikać z zaniedbanej klimatyzacji, jest np. legionelloza – schorzenie prowadzące m.in. do ślepoty. Jak więc tego uniknąć? Mechanik w bardzo szybki sposób, zazwyczaj przy wykorzystaniu metody ultradźwiękowej lub ozonowania, usunie zagrożenie z Twojego pojazdu.

Ile kosztuje serwis klimatyzacji Zielona Góra w samochodzie?

Należy przede wszystkim dostrzec różnicę między rutynową i regularną kontrolą, a skomplikowaną naprawą uszkodzonego urządzenia. Jeżeli serwis klimatyzacji był przez Ciebie nieco zaniedbany, istnieje duża szansa na to, iż doszło w urządzeniu do większych zniszczeń. Oczywiste, że naprawa takich mankamentów trwa dłużej oraz, niestety, również kosztuje więcej. Aby tego uniknąć, staraj się regularnie włączać klimatyzację w swoim aucie, by nie doprowadzić do zbyt długich przestojów w jej pracy. Co równie ważne – regularnie odwiedzaj mechanika w swoim mieście. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, jak np. serwis klimatyzacji Zielona Góra.

Jak często przeprowadzać serwis klimatyzacji?

Nie należy zwlekać z decyzją o serwisie klimatyzacji do momentu, gdy przestanie chłodzić lub brzydko pachnieć. Czynnik chłodzący zazwyczaj wystarczy wymieniać nawet co dwa lata, ale to nie on stanowi największe zagrożenie w nieserwisowanej klimatyzacji. Mikroorganizmy rozmnażają się w wilgotnych środowiskach w zastraszająco szybkim tempie, jednocześnie będąc niewidocznymi dla oka i bardzo niebezpiecznymi dla zdrowia. Ze względu na choroby, jakimi grozi wdychanie niebezpiecznych bakterii, poleca się dokonywanie serwisu klimatyzacji przynajmniej co pół roku. Pozwoli to mechanikowi na systematyczne wymienianie filtra kabinowego, a Tobie na bezpieczną podróż klimatyzowanym autem, bez zmartwień o zdrowie własne i pasażerów.