Skip to content

WULKANIZACJA

WULKANIZATOR ZIELONA GÓRA

WYMIANA OPON – ZIELONA GÓRA

Dlaczego warto do nas zadzwonić i umówić się na wymianę opon:

  • bo wymiana potrwa maksymalnie 30 minut, bez kolejek, umawiamy się telefonicznie na konkretną godzinę,
  • bo możemy ustawić od razu zbieżność, jeżeli stwierdzimy nieprawidłowe zużywanie się opon zainstalowanych w pojeździe,
  • bo można u nas zamówić również nowe opony,
  • bo nasi mechanicy mogą przeglądnąć podstawowe układy odpowiedzialne za bezpieczną jazdę zimą, w tym zawieszenie,
  • bo nasz zakład wulkanizacyjny posiada przechowalnię opon i kół, by nie musieli Państwo się “tłuc” z nimi w bagażniku co pół roku.

Kiedy należy pomyśleć o założeniu opon zimowych?

Producenci ogumienia od lat trzymają się wersji, że opony zimowe należy zamontować wtedy, gdy temperatura spada poniżej plus 7 stopni. To jednak dosyć duże uproszczenie. Na suchej nawierzchni opony letnie sprawują się lepiej od zimówek często nawet przy niewielkim mrozie, a na mokrym podłożu dopiero najnowsze modele ogumienia zimowego są w stanie nawiązać walkę z oponami letnimi. Kiedy więc wymienić opony? Należy to zrobić tak, żeby zdążyć przed pierwszym śniegiem lub gołoledzią.

 
wymiana opon zielona góra

WULKANIZACJA W LCL CAR SERVICE

 

Nasza firma oferuje właścicielom samochodów szeroki zakres usług. Nasze działania to między innymi wulkanizacja oraz wymiana kół bądź opon. Klienci przyjeżdżają do nas, na obrzeża miasta Zielona Góra, zawsze wtedy, gdy potrzebują szybkiej pomocy oraz profesjonalnego wsparcia. Zdobywamy zaufanie naszych klientów, dlatego sporą część z nich znamy od lat i doskonale rozumiemy ich potrzeby. Dbamy o samochody osobowe oraz ciężarowe. Do LCL CAR SERVICE trafiają ludzie, którym zależy na szybkiej naprawie pojazdów, na zapewnieniu bardzo profesjonalnej obsługi.

Zatrudniamy doskonałych fachowców, którzy bardzo chętnie zadbają o każdy samochód. Mechanicy z naszego warsztatu mają szerokie doświadczenie oraz wiedzę, co przekłada się na usługi najlepszej jakości. Pamiętajcie, że oprócz wulkanizacji posiadamy również warsztat samochodowy, do które również zapraszamy.

Zielona Góra wulkanizacja

WYMIANA I SERWIS
OPON

NAPRAWA I
WYMIANA KÓŁ

ROZLICZENIA 
BEZGOTÓWKOWE

PROFESJONALNA 
OBSŁUGA

STRATEGICZNA
LOKALIZACJA

Czy należy wymienić koła na zimowe?

Tak, co do tego nie ma żadnych wątpliwości – o ile na oponach zimowych da się – przy zachowaniu ostrożności – podróżować w miarę bezpiecznie na suchej i mokrej drodze również przy wyższych temperaturach, to już na oponach letnich na śniegu nawet najlepszy kierowca może sobie nie poradzić. O argumentach, że kiedyś przez cały rok ludzie jeździli na jednych oponach, lepiej zapomnieć – dawne opony letnie bardziej przypominały dzisiejsze gumy całoroczne, samochody były słabsze, a ruch mniejszy.

O czym pamiętać przed wymianą kół?

Przed wymianą kół warto najpierw dokładnie obejrzeć opony, na których dotychczas poruszało się auto, i sprawdzić, czy zużywają się one równomiernie. Jeśli są wytarte mocniej na bokach lub też jedna opona na tej samej osi jest zużyta zupełnie inaczej od drugiej, to poza wymianą opon należy też naprawić w aucie zawieszenie, a przynajmniej sprawdzić ustawienie geometrii zawieszenia.

Kiedy to zrobić – przed założeniem nowych opon czy po nim? To nie ma znaczenia – ważne jednak, żeby na nowych oponach przy źle ustawionym zawieszeniu nie jeździć zbyt długo – po kilkuset kilometrach takiej jazdy nowe opony mogą być już zniszczone.

O co jeszcze warto zapytać wybierając wulkanizatora?

Czy posiada możliwość diagnozy i ustawienia bądź naprawy zawieszenia. Nasza wulkanizacja posiada bardzo nowoczesne stanowisko do ustawiania zbieżności i geometrii kół. Dlatego jeżeli nasi mechanicy wykryją objawy złego ustawienia bądź uszkodzenia zawieszenia to jesteśmy w stanie również z tym problemem się bardzo szybko uporać. Nie będą Państwo zmuszeni do umawiania się i czekania do kolejnego zakładu. Wszytko załatwimy na miejscu. Posiadamy najnowocześniejszą maszynę 3D do ustawiania zbieżności i geometrii, o której mogą Państwo poczytać więcej tutaj (kliknij).

O czym jeszcze powinien Was poinformować dobry zakład wulkanizacyjny?

O tym, że koła warto przełożyć (rotować) miejscami w samochodzie by mogły Państwu służyć jeszcze dłużej. Innymi słowy, tak prosty zabieg jak umiejętna zamiana miejsc opon/kół w samochodzie potrafi zaoszczędzić Państwu całkiem znaczących kosztów zakupu nowych opon podczas kolejnej, sezonowej zmiany. Sezonowa wymiana kół jest doskonałą okazją do przeprowadzenia tego zabiegu. Jak się to robi? To zależy od układu napędowego auta, czy jest ono napędzane na obie osie, czy na jedną. W przypadku napędu na jedną oś istotne jest również to, czy jest to oś przednia czy tylna. Kolejnym ważnym aspektem zamiany opon samochodowych miejscami jest ich typ. Profesjonalny serwis opon, taki jak nasz, potrafi uwzględnić wszystkie te aspekty by zamiana opon przyczyniła się do znacznego wydłużenia ich żywotności. Zazwyczaj zamieniamy koła osiami, ale w niektórych przypadkach warto również zamienić koła stronami.

NAPRAWA I WYMIANA OPON
ZIELONA GÓRA

Dla nas najważniejszy jest klient, a nasz serwis opon na obrzeżach miasta Zielona Góra to miejsce powszechnie znane, polecane sobie przez klientów od wielu lat. Można zajrzeć do nas i zlecić nam ustawienie zbieżności i wiele innych zadań. Dzięki nam każdy samochód ma doskonałe opony i porusza się dobrze po drogach krajowych i międzynarodowych. Wulkanizacja to tylko jedna z naszych usług. Pracujemy kompleksowo, świadczymy kompleksowe przeglądy. Oprócz opon potrafimy zadbać o układ hamulcowy samochodów osobowych i ciężarowych, klimatyzację i wiele innych elementów.

Wystarczy zadzwonić i umówić się na konkretny termin, powierzyć auto naszym ekspertom, a samemu pić spokojnie kawę, czekając na realizację usługi. Wymianę opon zalecamy każdemu klientowi – gdy tylko temperatura jest niższa niż 7 stopni Celsjusza, to dobrze jest zmienić opony letnie na zimowe. Dzięki temu można jeździć bezpiecznie, nie narażając się na poślizg. Gdy na dworze jest coraz cieplej, dobrze jest zmienić opony na wariant letni. Serwis opon to jeden z najważniejszych zabiegów wykonywanych przez firmę LCL CAR SERVICE z Zielonej Góry.

Dobre rady po wymianie opon

Wymiana opon Zielona Góra

GDZIE JESTEŚMY

LCL CAR SERVICE Sp. z o.o.

Adres: ul. Nowy Kisielin – Innowacyjna 2 (strefa ekonomiczna)
66-002 Zielona Góra

Tel. kom.:+48 604 463 616

Godziny otwarcia wulkanizacji:

Poniedziałek-Piątek: 9.00-17.00
Sobota: 9.00-14.00 – po wcześniejszym uzgodnieniu