WULKANIZACJA

WULKANIZATOR ZIELONA GÓRA

WULKANIZACJA W LCMoto

Nasza firma oferuje właścicielom samochodów szeroki zakres usług. Nasze działania to między innymi wulkanizacja oraz wymiana opon. Klienci przyjeżdżają do nas, na obrzeża miasta Zielona Góra, zawsze wtedy, gdy potrzebują szybkiej pomocy oraz profesjonalnego wsparcia. Zdobywamy zaufanie naszych klientów, dlatego sporą część z nich znamy od lat i doskonale rozumiemy ich potrzeby. Dbamy o samochody osobowe oraz ciężarowe. Do LCMoto trafiają ludzie, którym zależy na szybkiej naprawie pojazdów, na zapewnieniu bardzo profesjonalnej obsługi.

 

Zatrudniamy doskonałych fachowców, którzy bardzo chętnie zadbają o każdy samochód. Mechanicy z naszego warsztatu mają szerokie doświadczenie oraz wiedzę, co przekłada się na usługi najlepszej jakości. Pamiętajcie, że oprócz wulkanizacji posiadamy również warsztat samochodowy, do które również zapraszamy.

Zielona Góra wulkanizacja

WYMIANA I SERWIS
OPON

NAPRAWA I
WYMIANA KÓŁ

ROZLICZENIA 
BEZGOTÓWKOWE

PROFESJONALNA 
OBSŁUGA

STRATEGICZNA
LOKALIZACJA

WYMIANA OPON – ZIELONA GÓRA

Bardzo często spotykamy się z brakiem wiedzy u kierowców, kiedy tak naprawdę powinni zainteresować się wymianą opon lub kół. Z czym się takak wymiana wiąże i o czym trzeba pamiętać. My jako wulkanizator miasta Zielona Góra stwierdziliśmy, że trzeba o tym powiedzieć nieco więcej.

Kiedy należy pomyśleć o założeniu opon zimowych?

Producenci ogumienia od lat trzymają się wersji, że zimówki należy zamontować wtedy, gdy temperatura spada poniżej plus 7 stopni. To jednak dosyć duże uproszczenie. Na suchej nawierzchni opony letnie sprawują się lepiej od zimówek często nawet przy niewielkim mrozie, a na mokrym podłożu dopiero najnowsze modele ogumienia zimowego są w stanie nawiązać walkę z oponami letnimi. Kiedy więc wymienić opony? Należy to zrobić tak, żeby zdążyć przed pierwszym śniegiem lub gołoledzią.

wymiana opon zielona góra

Co do tego nie ma żadnych wątpliwości – o ile na oponach zimowych da się – przy zachowaniu ostrożności – podróżować w miarę bezpiecznie na suchej i mokrej drodze również przy wyższych temperaturach, to już na oponach letnich na śniegu nawet najlepszy kierowca może sobie nie poradzić. O argumentach, że kiedyś przez cały rok ludzie jeździli na jednych oponach, lepiej zapomnieć – dawne opony letnie bardziej przypominały dzisiejsze gumy całoroczne, samochody były słabsze, a ruch mniejszy.

O czym pamiętać przed wymianą kół?

Przed wymianą kół warto najpierw dokładnie obejrzeć opony, na których dotychczas poruszało się auto, i sprawdzić, czy zużywają się one równomiernie. Jeśli są wytarte mocniej na bokach lub też jedna opona na tej samej osi jest zużyta zupełnie inaczej od drugiej, to poza wymianą opon należy też naprawić w aucie zawieszenie, a przynajmniej sprawdzić ustawienie geometrii zawieszenia.

Kiedy to zrobić – przed założeniem nowych opon czy po nim? To nie ma znaczenia – ważne jednak, żeby na nowych oponach przy źle ustawionym zawieszeniu nie jeździć zbyt długo – po kilkuset kilometrach takiej jazdy mogą być już zniszczone.

NAPRAWA I WYMIANA OPON
ZIELONA GÓRA

Dla nas najważniejszy jest klient, a nasz serwis opon na obrzeżach miasta Zielona Góra to miejsce powszechnie znane, polecane sobie przez klientów od wielu lat. Można zajrzeć do nas i zlecić nam ustawienie zbieżności i wiele innych zadań. Dzięki nam każdy samochód ma doskonałe opony i porusza się dobrze po drogach krajowych i międzynarodowych. Wulkanizacja to tylko jedna z naszych usług. Pracujemy kompleksowo, świadczymy kompleksowe przeglądy. Oprócz opon potrafimy zadbać o układ hamulcowy samochodów osobowych i ciężarowych, klimatyzację i wiele innych elementów.

Wystarczy zadzwonić i umówić się na konkretny termin, powierzyć auto naszym ekspertom, a samemu pić spokojnie kawę, czekając na realizację usługi. Wymianę opon zalecamy każdemu klientowi – gdy tylko temperatura jest niższa niż 7 stopni Celsjusza to dobrze jest zmienić opony letnie na zimowe. Dzięki temu można jeździć bezpiecznie, nie narażając się na poślizg. Gdy na dworze jest coraz cieplej to dobrze jest zmienić opony na wariant letni. Serwis opon to jeden z najważniejszych zabiegów wykonywanych przez firmę LCMoto z Zielonej Góry.

Dobre rady po wymianie opon

 • Odpowiednie warunki przechowywania opon

  Chłodno, sucho i ciemno – czyli nie w pobliżu okna piwnicy. Ponadto opony absolutnie nie lubią smaru, oleju i rozpuszczalników.

 • Odpowiednia pozycja

  Opony bez felg najlepiej przechowywać na stojąco i od czasu do czasu obracać. Kompletne koła najlepiej składować na leżąco, jedno na drugim. Alternatywnie można powiesić koła na wieszakach ściennych.

 • Ciśnienie w oponach

  Napompuj dobrze opony przed odstawieniem kół na zimę lub lato. Najlepiej, aby ciśnienie było o 0,5 bara wyższe. Nieużywane opony również tracą powietrze.

 • Opisanie opon

  Opony mają swoją stałą pozycję – prawą, lewą, przednią, tylną. Przed przechowaniem zaznacz wyraźnie czy to przednia, tylna, prawa czy lewa opona.

 • Kontrola bieżnika

  Wymiana opon jest dobrym momentem na sprawdzenie ich stanu. Czy bieżnik jest wystarczająco głęboki lub nie ma wypukłości po bokach? Jeśli tak, trzeba wymienić oponę, bo osnowa jest uszkodzona i opona jest niebezpieczna.

 • Przekładanie opon

  Zgodnie z zaleceniami ADAC, opony trzeba co 10 000 km przekładać z przedniej osi na tylną i odwrotnie. Opony z głębszym bieżnikiem powinny być założone na tylnych kołach.

Wymiana opon Zielona Góra

GDZIE JESTEŚMY

LCMoto sp. z o.o.

Adres: ul. Nowy Kisielin – Innowacyjna 2 (strefa ekonomiczna)
66-002 Zielona Góra

Tel. kom.: +48 604 463 616

Godziny otwarcia wulkanizacji:

Poniedziałek-Piątek: 9.00-17.00
Sobota: 9.00-14.00 – po wcześniejszym uzgodnieniu