Skip to content

WYMIANA FILTRA PALIWA ZIELONA GÓRA

image/svg+xml

Wymiana filtra paliwa – dlaczego warto o tym pamiętać?

Bardzo ważną kwestią, o której należy pamiętać, jest wymiana filtra paliwa. Filtr paliwa to element, dzięki któremu paliwo trafiające do silnika spełnia odpowiednie wymagania oraz przedłuża jego żywotność. Serwis jest więc konieczny dla dobrego stanu silnika. Oto możliwe skutki jazdy z dysfunkcjonalnym filtrem paliwa:

  • zapowietrzenie układu paliwowego,
  • uszkodzenie wtryskiwaczy,
  • awarie innych podzespołów.

Niedrożny filtr paliwa może powodować uszkodzenia różnych elementów, których naprawa jest kosztowna. Chcąc więc uniknąć awarii i dużych kosztów napraw, warto regularnie wymieniać filtr paliwa.

wymiana filtra paliwa

Co ile wymienia się filtr paliwa?

Częstotliwość wymiany filtra paliwa jest uzależniona od tego, co radzi producent. Wskazania znaleźć można w instrukcji obsługi samochodu. Przedział kilometrów, który najczęściej zaleca się w kwestii wymiany filtra paliwa, to między 30 000 a 120 000 km.

Jeśli pojazd ma w sobie silnik Diesla, taka wymiana powinna następować każdej zimy, ponieważ to właśnie w tym okresie filtr paliwa jest narażony najbardziej na odkładanie parafiny czy ciężkich frakcji olejów.

Objawy sugerujące wymianę filtra paliwa

Jeśli filtr jest zapchany, sugerują to następujące objawy:

  • spadek mocy silnika,
  • szarpanie w czasie jazdy,
  • problemy związane z rozruchem silnika,
  • dymienie na czarno,
  • zmienione odgłosy pracy auta.

W przypadku zauważenia podobnych objawów, należy bezwzględnie samodzielnie skontrolować wkład albo udać się do zaufanego mechanika.

Ile kosztuje wymiana filtra paliwa?

Koszty wymiany filtra paliwa są różne, zależy to na przykład od miejscowości, w której wykonasz usługę. Jeśli zdecydujesz się wybrać Zieloną Górę, po wyszukaniu frazy wymiana filtra paliwa zielona góra, dowiesz się, iż koszt takiej usługi to od 70 do około 113 zł. W popularnych warszawskich warsztatach z kolei będzie to już większy koszt. Wiele zależy także od modelu auta i innych cech szczegółowych. Koszt wymiany filtra paliwa nie powinien jednak przekraczać 150 zł.

GDZIE JESTEŚMY

LCL CAR SERVICE Sp. z o.o.

Adres: ul. Nowy Kisielin – Innowacyjna 2 (strefa ekonomiczna)
66-002 Zielona Góra
Tel. kom. :+48 604 463 616

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek: 9.00-17.00
Sobota: 9.00-14.00 – po wcześniejszym uzgodnieniu