Skip to content

WYMIANA OLEJU ZIELONA GÓRA

Wymiana oleju Zielona Góra – najważniejsze korzyści wynikające ze skorzystania z naszego warsztatu samochodowego:

  • Krótki czas wymiany oleju, 30 minut przy wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu wymiany.
  • Cena wymiany oleju już od 199 pln z olejem i filtrem*.
  • Konkurencyjna cena, najwyższa jakość.
  • Wykonujemy usługę również przy użyciu Państwa oleju lub/i filtra.
  • Dodatkowa, GRATISOWA inspekcja potencjalnie niebezpiecznych, zużytych elementów zawieszenia i wydechu.
  • Możliwość przeprowadzenia usługi dla samochodu osobowego, ale też i dla samochodu dostawczego typu BUS do 3,5 t.

*Cena wymiany oleju uzależniona jest od konkretnego modelu pojazdu.

wymiana oleju zielona góra

Zadbaj o kondycję swojego auta

Zadzwoń i umów się na wizytę

Za co odpowiada olej silnikowy i jak ważna jest regularna wymiana oleju?

Głównym zadaniem oleju silnikowego jest smarowanie, innymi słowy minimalizowanie tarcia, które może występować pomiędzy poszczególnymi elementami silnika, które ze sobą współpracują. Jest to tylko jedna z kilku funkcji, o których warto wspomnieć. Olej silnikowy w nowoczesnych pojazdach oddziałuje antykorozyjnie na metalowe części. W konsekwencji możliwe jest długotrwałe działanie wszystkich podzespołów, bez konieczności naprawy. Wcześniej wspomniany płyn to także sposób na chłodzenie. Ocierające się ciągle części mogłyby nagrzewać się do wysokich temperatur, co oczywiście nie jest pozytywnym zjawiskiem. Wysokiej klasy olej silnikowy uszczelnia wzajemnie poruszające się elementy, a także oczyszcza silnik, a wszelkie osady kieruje do filtru oleju.

Co ile wymiana oleju?

Co ile km wymiana oleju będzie optymalnym rozwiązaniem? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Dzisiejsze samochody zostały przystosowane do tego, aby pokonywać dłuższe dystanse bez konieczności wybierania się do warsztatu. Drobne różnice zależą od tego czy poruszamy się czterokołowcem z silnikiem benzynowym, czy dieselem. Więcej szczegółów znaleźć można w dalszej części artykułu.

Wymiana oleju – silnik Diesla

Częstotliwość wymiany oleju silnikowego w przypadku diesla to często kwestia indywidualna danego modelu. Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że każdy z producentów samochodów określa, co ile kilometrów warto dokonać wymiany oleju silnikowego. Ponadto określana jest specyfikacja płynu. W przypadku silników wysokoprężnych granica wynosi około 16 tys. km. Po przejechaniu takiej odległości specjaliści twierdzą, że filtr oleju nie jest w stanie zatrzymywać wszelkich zanieczyszczeń, natomiast olej jest już na tyle zużyty, że traci wszelkie właściwości smarne, przez co staje się właściwie bezużyteczny. Należy jednak pamiętać, że w przypadku eksploatacji w mieście, wymiany należy dokonywać nieco wcześniej.

Wymiana oleju – silnik benzynowy

W przypadku samochodów benzynowych kwestia wymiany oleju silnikowego wygląda bardzo podobnie. Delikatną różnicę możemy zauważyć spoglądając na czterokołowce z instalacją gazową, bowiem specjaliści zalecają wymianę co około 10 tys. km przebiegu. Pamiętajmy jednak o tym, że limit kilometrów to nie jedyny wyznacznik. Co w przypadku, gdy samochód nie jest prawie w ogóle eksploatowany? Co ile wymiana oleju będzie rozsądna? W takich przypadkach należy dokonywać wymiany raz w roku.

Jak wymienić olej?

Zastanawiasz się, jak wymienić olej? Spieszymy z odpowiedzią! Przede wszystkim należy umieścić czterokołowca na poziomym podłożu. Cudownie by było, gdybyśmy posiadali garaż z kanałem, jednakże jest to mało prawdopodobne. Alternatywnie wykorzystać możemy podnośnik, jednak należy wcześniej odpowiednio zabezpieczyć samochód przed ewentualnym stoczeniem się. W dalszej kolejności rozgrzewamy silnik do roboczej temperatury. Następnie umieszczamy w odpowiednim miejscu pojemnik i odkręcamy korek spustowy. Po chwili powinien wylewać się olej silnikowy. Odkręćmy również filtr oleju, a także poczekajmy tak długo, aż z tego miejsca również olej spłynie. Zakładamy nowy filtr, zakręcamy korek spustowy. Warto zaopatrzyć się w nowy korek, który będzie posiadał wymienione uszczelki. Następnie wlewamy nowy olej. Jest to jednak proces, który wymaga nieco więcej doświadczenia, dlatego nie zaleca się wykonywanie takich czynności bez pomocy specjalistów.

Sprawdzanie oleju jak to zrobić?

Sprawdzanie oleju wbrew pozorom nie jest problematyczne. Należy przede wszystkim ustawić pojazd na płaskiej powierzchni, wyłączyć silnik, a następnie odczekać kilka minut. Następnie wyciągamy bagnet i przecieramy go wcześniej przygotowaną szmatką. W dalszej kolejności ponownie wsuwamy bagnet w odpowiednie miejsce, do samego końca, a później wysuwamy go ponownie. Teraz możemy sprawdzić, ile oleju silnikowego posiadamy. Warto zwrócić uwagę na stan tego płynu, zapach, a także konsystencję. Jeśli zaniepokoimy się z jakiegoś powodu, powinniśmy zdecydować się na wizytę u specjalisty.

Ile kosztuje wymiana oleju – Zielona Góra

Część osób zastanawia się, ile kosztuje wymiana oleju w Zielonej Górze. Dużo w tym przypadku zależy od pojemności silnika. Warto wcześniej dowiedzieć się, ile litrów oleju zmieści się w silniku. W zdecydowanej większości przypadków wartość ta oscyluje w granicach 4-5 litrów, co oznacza kwotę od 100 do 200 zł. Istotne są również ceny filtrów. Dodatkowy koszt to około 20-40 zł. Należy jednak dodatkowo doliczyć robociznę specjalisty. W naszym warsztacie samochodowym ceny wymiany oleju zaczynają się już od 199 pln. Aby oszacować dokładną cenę wymiany oleju w Państwa samochodzie prosimy o kontakt telefoniczny. Jeżeli cena będzie Państwu odpowiadać od razu umówimy wizytę tak, by usługa odbyła się możliwie krótko, BEZ zbędnego czekania.

Zadzwoń teraz i zapytaj o wycenę.

Zadbaj o kondycję swojego auta.